Hermes Cape Cod Tonneau Śnieżynka Mozaika Biżuteria Zegarek

W pewnym sensie zdolność do uzyskiwania inkrustacji płatkami śniegu w pewnym stopniu świadczy o sile intarsji biżuterii marki. Na tegorocznych targach zegarków w Bazylei Hermes jednym tchnieniem wydobywał wiele dzieł, bez względu na to, czy jest to szkliwo, czy wydrążony, są one wyjątkowe i wykazują się niezwykłą siłą zegarmistrzowską. Jednym z nich był biżuterię z płatkami śniegu, która również zaskoczyła czworo. Cała tarcza, koperta w kształcie beczki i charakterystyczne „łańcuchy kotwiczne” są zestawione z diamentami, tak pięknymi jak kryształki lodu.
    Snow Mosaic (Snow Set) nie jest mozaiką w kształcie płatka śniegu, ale niejasnym tytułem. Oznacza to, że wkładka wybierze diamenty o różnych średnicach i umieści je na obudowie. Układ dużych i małych diamentów jest nieregularny i jest całkowicie zależny od umiejętności i dokładnego myślenia działu inkrustacji, aby zapewnić, że duże i małe diamenty mogą być rozmieszczone obok siebie. Aby ukończyć takie dzieło, musimy najpierw wybrać odpowiedni rozmiar spośród wielu diamentów o różnych średnicach. Należy również zadbać o wybór gradientu średnicy. Wykonaj projekt i planowanie przed ustawieniem i ukończ genialny układ. Nie jest to coś, co może zrobić ogólny ekspert od mozaiki. A moment prawdziwej mozaiki to dokładnie ten moment, w którym wyłaniają się niezwykłe talenty twórcy mozaiki …
Wartość mozaiki płatka śniegu:
1: wartość ręczna:
    Dzięki popularności zmechanizowanej technologii produkcji szczególnie cenna jest praca ręczna. Ze względu na losowość i niepewność inkrustacji płatków śniegu nie wszyscy rzemieślnicy są kompetentni, więc gotowy produkt jest cenny.
2: Wartość artystyczna:
    Diamenty wszystkich rozmiarów są osadzone płasko na metalu, a pod promieniami słońca diamenty świecą jak płatki śniegu na słońcu.
Wady mozaiki płatka śniegu:
1: Cykl pracy jest za długi:
    Ustawienie płatka śniegu wymaga skrupulatnego układu i ręcznej obsługi. Jest to trudny proces ustawiania biżuterii, więc cykl produkcyjny jest dość długi. Można powiedzieć, że sama mozaika płatka śniegu należy do kategorii zaawansowanych dostosowań.
2: Cena jednostkowa diamentu jest niska:
    Biorąc za przykład mozaikowy stół Jaeger-LeCoultre jako przykład, zostaną wybrane diamenty o wielkości od 0,5 do 1,6 mm, więc w porównaniu z gęstym ustawieniem, w tym samym obszarze jest stosunkowo więcej małych diamentów. Jednak sam kunszt wystarczy, aby odzyskać bilety.
Różnica między płatkiem śniegu a pavé
Wspólne punkty:
1: Wykorzystywanych jest wiele okrągłych diamentów Każdy diament jest niezależnie osadzony na metalu i ułożony na płaskiej powierzchni.
2: Żadna z nich nie jest ukrytą intarsją, a metal jest oddzielony między każdym diamentem.
Różnice:
1: Rozmiar pojedynczego diamentu jest inny. Nawierzchnia to uporządkowane ustawienie diamentów o tej samej średnicy Ustawienie płatka śniegu to losowe ustawienie diamentów o różnych rozmiarach, ale oba mogą ostatecznie tworzyć płaską powierzchnię.
2: Względnie regularne kostki brukowe, które można produkować masowo za pomocą obliczeń Mozaiki płatków śniegu, ze względu na nieregularny rozmiar diamentów, wymagają w większości drobiazgowego myślenia, projektowania i inkrustacji poszczególnych jubilerów.